hír
Márciustól júniusig minden hónapban levetít egy Petőfi-filmet a Toldi mozi, így tisztelegve a 200 éve született költő emléke előtt. A vetítések…
továbbmagazin
A Psyché és a Kutya éji dala a rendező kísérletező filmnyelvi megoldásai és kozmikus világlátása miatt különleges részét képezik a magyar…
továbbmagazin
Bódy Gábor rendezőként, médiaművészként és teoretikusként is a 70-es és 80-as évek magyar filmtörténetének legjelentősebb személyiségei közé…
továbbhír
Az ünnepi hétvégén a reformkort és a 48-as forradalmat felidéző felújított klasszikusok nézhetők szabadon a Magyar Nemzeti Filmalap - Filmarchívum…
továbbmagazin
Két korábbi alkotásának vetítésével készülődnek Sándor Pál jövő hónapban moziba kerülő új filmjére, de műsorra kerül egy friss és független…
továbbmagazin
Az idei év több szempontból is jelentős Bódy Gábor, az 1946-ban született és 1985-ben elhunyt filmrendező és videó művész munkássága iránt…
továbbmagazin
Bódy Gábor mesterműve végre teljes egészében, digitálisan felújított képminőségben is elérhetővé vált mindenki számára, egy háromlemezes DVD…
továbbhír
Bódy Gábor Psyché című korszakalkotó művének legteljesebb, digitálisan felújított változata került kiadásra a Nemzeti Filmarchívum gondozásában. A…
továbbhír
A Psyché című film díszvetítésével és összművészeti esttel folytatódik a Weöres Sándor költő, író születésének 100. évfordulója alkalmából…
továbbmagazin
„Így halt meg Lónyay Erzsébet, akit Psychének is neveztek”, hangzott el a Nyitott Műhely termében péntek éjfélkor a vászonról - négy és fél órával…
továbbFriss
Az év legjobb magyar plakátjaival és előzeteseivel érkezik az 5. Arany Blende
A kiégett magyar anya a toszkán vidéken keresi önmagát
Legjobb film és operatőr kategóriában is IDA-jelölt A boldogság ügynöke
Várja a nevezéseket a 17. Kecskeméti Animációs Filmfesztivál
Orgonán kísérik A három testőrt a Müpában
Kövessük élőben, ahogy Richolm Orsolya megtalálja a szerelmet!
A Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéNovember 15-én kilencedik alkalommal rendezik meg az Inkubátor Program pitchfórumát. Mi pedig szokásunkhoz híven egyenként bemutatjuk az alkotókat és filmterveiket.
Inkubátor 9.0 – Schnabel Annabella: Ennyit jelent, ha az ember felnőtt?
Inkubátor 9.0 – Karácsony Péter: Az utolsó vonatrablás
Inkubátor 9.0 – Dóczé Péter: Nyugalom megzavarására alkalmas
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dossziéOktóber 29-én indul az első BIFF, azaz a Budapest International Film Festival a Corvin moziban. A november 3-ig tartó eseményen olyan filmeket láthat először a magyar közönség, mint a Velencében körülrajongott The Brutalist, Andrea Arnold legújabb könnyfakasztója, a Bird vagy épp a német Oscar-nevezés, A szent füge magja.
Horváth Kristóf: Ez egy tiszta lappal induló fesztivál
Keményen dolgozó kisemberek a BIFF-en
A brutalistát is elhozza nekünk a Budapesti Nemzetközi Filmfesztivál
a teljes dosszié